Tiché vysávanie so značkou Rowenta

Vysávače sa stali neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o domácnosť. Postupne sa zvyšuje ich efektivita. Vysávajú prach, chlpy domácich miláčikov a rôzne druhy alergénov. V každodennom živote sú zárukou zdravšieho životného prostredia. Všeobecne je ich nevýhodou relatívna hlučnosť.

Hluk je pri vysávaní najväčšou nevýhodou (podľa štúdie použitia a postojov realizovanej vo Francúzsku, Taliansku a Nemecku v júni 2013). Hladina hlučnosti u tradičných modelov presahuje 80 dB a môžeme ju prirovnať k hlučnosti obľúbeného televízneho programu alebo rozhlasovému vysielaniu. Rowenta však dokázala znížiť hlučnosť svojich vysávačov o 3 dB, čo predstavuje zníženie hlukového znečistenia o celú polovicu. Preto sa pri sortimentoch značky Rowenta nemusíte obávať, že budete rušiť susedov. Môžete vysávať, kedykoľvek to potrebujete. Spotrebitelia sa všeobecne domnievajú, že výkon vysávača ide ruka v ruke s vyššou hlučnosťou. Ale v skutočnosti to nie je úplne tak: Rowenta vyvinula extrémne tiché vysávača bez toho, aby obetovala výkon.

 • Vacuum_in_Silence_80db_SK.jpg
 • Vacuum_in_Silence_3db_SK.jpg

Porovnať rôzne hladiny hluku

 • vacuuminsilence_icon1.png

  140 dB(A)

  Štart lietadla

 • vacuuminsilence_icon2.png

  90 dB(A)

  Kosačka na trávnik

 • vacuuminsilence_icon3.png

  70 dB(A)

  Televízor

 • vacuuminsilence_icon4.png

  60/65 dB(A)

  Dialóg

 • vacuuminsilence_icon5.png

  62 dB(A)

  Vysávač Silence Force Extreme

Rowenta: 15 rokov výskumu v oblasti ticha

Vďaka 15-ročnému výskumu v oblasti tichej prevádzky (tzv. Silence) Rowenta pri snahe o zníženie hlučnosti optimalizovala tri kľúčové súčasti dizajnu vysávačov.

1. Technológia Silence sa spolieha na závesný izolovaný motor v dvojitom plášti, ktorý minimalizuje vibrácie, a rad príslušenstva s veľkými vodotesnými trubicami, ktoré znižujú hlukové rušenie spôsobené prietokom vzduchu. Okrem toho zaisťuje účinné a diskrétne odstraňovanie prachu a umožňuje použitie tichej sacej kefy.

2. Musíme zohľadniť tiež tvar hubice a dizajn hubice.

3. Zariadenia sú vybavené veľkými mäkkými gumovými kolieskami. To im umožňuje tiché otáčanie i na dlažbe alebo parketách.