Tiché vysávanie so značkou Rowenta

Vysávače sa stali neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o domácnosť. Postupne sa zvyšuje ich efektivita. Vysávajú prach, chlpy domácich miláčikov a rôzne druhy alergénov. V každodennom živote sú zárukou zdravšieho životného prostredia. Všeobecne je ich nevýhodou relatívna hlučnosť.

Hluk je pri vysávaní najväčšou nevýhodou (podľa štúdie použitia a postojov realizovanej vo Francúzsku, Taliansku a Nemecku v júni 2013). Hladina hlučnosti u tradičných modelov presahuje 80 dB a môžeme ju prirovnať k hlučnosti obľúbeného televízneho programu alebo rozhlasovému vysielaniu. Rowenta však dokázala znížiť hlučnosť svojich vysávačov o 3 dB, čo predstavuje zníženie hlukového znečistenia o celú polovicu. Preto sa pri sortimentoch značky Rowenta nemusíte obávať, že budete rušiť susedov. Môžete vysávať, kedykoľvek to potrebujete. Spotrebitelia sa všeobecne domnievajú, že výkon vysávača ide ruka v ruke s vyššou hlučnosťou. Ale v skutočnosti to nie je úplne tak: Rowenta vyvinula extrémne tiché vysávača bez toho, aby obetovala výkon.

 • Vacuum_in_Silence_80db_SK.jpg
 • Vacuum_in_Silence_3db_SK.jpg

Porovnať rôzne hladiny hluku

 • vacuuminsilence_icon1.png

  140 dB(A)

  Štart lietadla

 • vacuuminsilence_icon2.png

  90 dB(A)

  Kosačka na trávnik

 • vacuuminsilence_icon3.png

  70 dB(A)

  Televízor

 • vacuuminsilence_icon4.png

  60/65 dB(A)

  Dialóg

 • vacuuminsilence_icon5.png

  62 dB(A)

  Vysávač Silence Force Extreme

Rowenta: 15 rokov výskumu v oblasti ticha

Vďaka 15-ročnému výskumu v oblasti tichej prevádzky (tzv. Silence) Rowenta pri snahe o zníženie hlučnosti optimalizovala tri kľúčové súčasti dizajnu vysávačov.

1. Technológia Silence sa spolieha na závesný izolovaný motor v dvojitom plášti, ktorý minimalizuje vibrácie, a rad príslušenstva s veľkými vodotesnými trubicami, ktoré znižujú hlukové rušenie spôsobené prietokom vzduchu. Okrem toho zaisťuje účinné a diskrétne odstraňovanie prachu a umožňuje použitie tichej sacej kefy.

2. Musíme zohľadniť tiež tvar hubice a dizajn hubice.

3. Zariadenia sú vybavené veľkými mäkkými gumovými kolieskami. To im umožňuje tiché otáčanie i na dlažbe alebo parketách.

SILENCE FORCE MULTI CYCLONIC RO8340

Pri modeloch Silence Force Extreme bola hladina hluku v porovnaní s priemerom ostatných produktov na trhu znížená dokonca štvornásobne.

SILENCE FORCE EXTREME UPGRADE RO5950

To isté sa vzťahuje na vreckové vysávače, kde bola spotreba znížená, zatiaľ čo bol zachovaný ich sací výkon Model Eco Silence Force Extreme je toho skvelým príkladom. Aj s motorom s výkonom 750 W je rovnako účinný ako zariadenie s výkonom 2200 W. Všetky jeho súčasti sú navrhnuté tak, aby zaisťovali lepší výsledok. To platí najmä pri hlavnej sacej kefe.

A čo energetický štítok?

Od roku 2014 musia byť vysávače označené štítkom, na ktorom sú tieto informácie o produkte uvedené. Na štítku je uvedená energetická trieda vysávača vypočítaná na základe elektrickej energie s ohľadom na výkon zariadenia, pričom energetická účinnosť predstavuje kombináciu spotreby energie a priemernej účinnosti vysávania (od triedy A po triedu G, úspora predstavuje podľa jednotlivých krajín priemerne 6 eur za rok, pričom výpočet je založený na priemerných cenách elektriny v Európe).

V neposlednom rade energetický štítok uvádza hladinu hlučnosti v decibeloch a priemernú ročnú spotrebu elektriny v kWh za rok (výpočet je založený na jednej hodine vysávania priestoru s plochou 87 m² týždenne).

Aby sme vám výber uľahčili, všetky vysávače ekologickej koncepcie Rowenta sú vybavené dvojitým štítkom. Najprv uvádzajú sací výkon zodpovedajúci tradičnému modelu a potom úsporu energie, ktorá sa pri bežnom používaní zariadenia očakáva. Tým dokonale uspokojuje zákonné požiadavky na informácie poskytované spotrebiteľovi.