Tiché ventilátory pre sviežu a komfortnú atmosféru

Pohodlie domova nespočíva len v dekoráciách a priestorovom usporiadaní, ale tiež v ovzduší. Boli by sme radi, aby to bol raj letnej sviežosti. Chladivý dotyk, ktorý si môžete dopriať kedykoľvek a v takej intenzite, ktorá vám vyhovuje.

  • Silent_Fans_87%_SK.jpg
  • Silent_Fans_67%_SK.jpg

Ventilátory si obvykle vyberáme na základe dvoch kritérií.

Prvým z nich je chladiaci výkon. Ten závisí nielen od dĺžky lopatiek a teda obvodu hlavice zariadenia, ale tiež od výkonu motora. Motor s výkonom 60 W a vyšším je schopný zaistiť účinnú ventiláciu.

Druhým kritériom je hladina hluku. Len ťažko si môžeme užiť chladivý vzduch z ventilátora, ak nám pri plných otáčkach bráni v počúvaní obľúbeného televízneho programu alebo kvôli nemu nemôžeme zaspať.

made in rowenta

Rowenta na týchto dvoch aspektoch usilovne pracovala pri tvorbe dizajnu radu ventilátorov Turbo Silence. Ventilátory vybavené motorom s výkonom 70 W a lopatkou s priemerom 40 cm sú schopné zaistiť prúdenie vzduchu až 80 m3/minútu. Vďaka takémuto prúdeniu vzduchu sú účinné i v najväčších miestnostiach. Funkcia automatickej oscilácie spolu so štyrmi rýchlosťami umožňujú regulovať ventilátor podľa aktuálnych potrieb a priestoru, ktorý chcete ochladiť.

Druhým aspektom, ktorým sa konštruktéri ventilátorov Rowenta zaoberali, bola hlučnosť zariadení. S 50 dB pri rýchlosti 1 sú ventilátory Turbo Silence veľmi decentné. Môžete ich preto používať aj v noci, bez toho, aby vás v spánku rušili. Tiché ventilátory sú k dispozícii s podstavcom lebo v stojanovej verzii. Prvý typ sa dá umiestniť na stôl a pri druhom type sa dá upraviť výška. Ľahko ho presuniete od gauča v obývačke ku kuchynskej linke.

Jednou z výhod, na ktorú sa často zabúda, je skutočnosť, že sa s ventilátorom nepopasuje ani lietajúci hmyz: prúdenie vzduchu je na ich malé krídla príliš silné! Je nám ich takmer ľúto, ale je to dobrá správa pre tých, ktorí sú pre komáre jednoducho neodolateľní. Vďaka tomu ventilátor predstavuje tiež jednoduchý spôsob ochrany pred nepríjemnými štípancami, ku ktorým môžete ľahko prísť počas teplých letných večerov. Pre zosilnenie tohto efektu vyvinula Rowenta ventilátor Turbo Silence Protect. Jeho funkcia ochrany pred komármi obsahuje púzdro s tabletami proti komárom. Zaisťuje tiež rozptýlenie odpudzovacieho efektu týchto produktov. Ako špičkový model celého radu

je tiež vybavený elektronickým ovládacím panelom, ktorý sa dá od ventilátora oddeliť a používať ako diaľkové ovládanie.

Vyznačuje sa teda maximálnym chladiacim výkonom, minimálnou úrovňou hlučnosti a vďaka praktickým funkciám vám umožní snívať váš sen o dokonalej mexickej sieste.

* Štúdia „Usage & Attitude“ vykonaná u 896 osôb v Brazílii v  novembri 2011.

Tieto produktyBY VÁS MOHLI ZAUJÍMAŤ