Tajomstvo KVALITNÉHO STRIHU

Pretože by bola škoda nedokončiť zastrihávanie kvôli vybitej batérii, nezanedbávajte prípravu pred začatím strihania.

Čo je potrebné skontrolovať pred začatím strihania:

1. Skontrolujte napätie batérie a v prípade potreby ju nabite.

2. Skôr ako začnete, umyte si vlasy a vysušte ich v smere požadovaného konečného strihu.

3. Zakryte šaty uterákom, ktorý si dáte cez ramená ako u kaderníka.

4. Postavte sa pred zrkadlo, ak si vlasy striháte sami. To robte len vtedy, ak máte dostatok skúseností. Ak vás strihá niekto iný, posaďte sa pohodlne na stoličku. Osoba, ktorá vás strihá, musí mať dobrý výhľad na hornú časť hlavy a kontúry zátylku.

Uvoľnite sa a všetko pôjde hladko!

Ako na to: Strihanie vlasov krok za krokom

Tajomstvo kvalitného strihu spočíva v prikladaní zastrihávača k lebke v pravom uhle tak, aby boli zuby hrebeňa mierne dohora. Je tiež nutné strihať proti smeru rastu vlasov. Najbežnejší postup pre „klasický“ strih vlasov je použiť hrebene dvoch veľkostí.

Napr. sa začne najdlhším hrebeňom a potom sa pokračuje menším pri krku a po stranách. Počas strihania musí byť elektrický zastrihávač neustále v pohybe.

Robte časté prestávky, aby ste vlasy prečesali a pozreli sa, akú prácu ste odviedli. V prípade potreby vlasy zarovnajte.

Počas strihania môže zastrihávač spomaľovať hromadenie jemných chĺpkov. V takom prípade zastrihávač vypnite a pomocou kefky najväčšie kúsky vlasov odstráňte.

Nakoniec strih dolaďte okolo uší, krku a na bokombradách pomocou nožničiek. Nezabudnite pomocou najmenšieho hrebeňového nadstavca oholiť vlasy a chlpy rastúce na neobvyklých miestach, ako napr. drobné chlpy na krku.

Milovníci dokonalosti môžu tiež pomocou nosného či viacúčelového zastrihávača odstrániť nosné a ušné chĺpky.
Upravený vzhľad je zaručený!

Zvláštne prípady: pri dlhých vlasoch používajte len väčšie veľkosti nadstavcov a spolu so zastrihávačom používajte hrebeň.
Pri holení za mokra nepotrebujete hrebeňový nadstavec.

Elektrické zastrihávače vlasov a brady a holiace strojčeky si vyžadujú len minimálnu údržbu. Pri modeloch vybavených akumulátormi nezabúdajte striedať cykly dobíjania a vybíjania. Po každom použití vyčistite hlavicu zastrihávača dôkladne pomocou malej kefky. Zabránite tak hromadeniu chlpov v zastrihávači a znížení jeho efektivity. Po každom použití namažte čepeľ priloženým lubrikačným prípravkom.

Tieto produktyBY VÁS MOHLI ZAUJÍMAŤ