Nechajte si narásť bradu VAŠA TVÁR A BRADA PATRIA K SEBE!

Tajomstvom, ako starostlivosťou o bradu netráviť príliš veľa času, je pra-vi-del-nosť! Ak sa o ňu nestaráte, rýchlo spustne.

Preto je vhodné ju každé 2 dni upraviť pred zrkadlom. Pomocou elektrického zastrihávača (najlepšie zastrihávača brady) a hrebeňa, ktorý držíte v ruke: pokojne ju prehrabte, jemne ju vyčesajte a potom ju precízne zastrihnite... 5 minút, to úplne stačí!

Táto pravidelná údržba urobí veľa! Ešte väčší komfort dosiahnete, ak zvlhčíte denne pokožku a bradu nanesením krému.

Určite máte k dispozícii dokonalý elektrický strojček alebo zastrihávač?

Sprievodca správnym strihom

Pripravte sa!

Skôr, ako začnete, skontrolujte, či máte všetko potrebné vybavenie: elektrický zastrihávač, ktorý ste pred prvým použitím nabíjali aspoň 8 až 12 hodín, a jeho príslušenstvo, nožničky, hrebeň, uterák a zrkadlo. Je všetko pripravené? Pred tým, ako zastrihávač zapnete, zoznámte sa s návodom na používanie konkrétneho produktu a uvedenými pokynmi sa riaďte.

Výber hrebeňového nadstavca

Hrebeňový nadstavec, ktorý sa zasúva na čepieľky zastrihávača, slúži na nastavenie dĺžky strihu. Ktorý by ste si mali vybrať? Ako holič začiatočník radšej neriskujte, začnite s najväčšou veľkosťou.

Po prvej fáze úpravy môžete vyskúšať ďalší hrebeňový nadstavec a postupne určiť, ktorý strih vám najviac vyhovuje. Niektoré zastrihávače majú nastaviteľné hrebene. Sú veľmi praktické, pretože sa s nimi dá upravovať dĺžka strihu pomocou jediného tlačidla, bez toho, aby bolo nutné nadstavce vymieňať.

V závislosti od konkrétneho modelu je pri zastrihávačoch vlasov rozsah dĺžky strihu od 3 do 45 mm a u zastrihávačov brady od 0,5 do 25 mm.

 • Grow_a_beard_5min_SK.jpg
 • Grow_a_beard_as.a.novice_SK.jpg
 • growbeard_icon1.png

  Nastavenie

  1

 • growbeard_icon2.png

  Nastavenie

  2

 • growbeard_icon3.png

  Nastavenie

  3

 • growbeard_icon4.png

  Nastavenie

  4

 • growbeard_icon5.png

  Nastavenie

  5

 • growbeard_icon6.png

  Nastavenie

  6

 • growbeard_icon7.png

  Nastavenie

  7

V závislosti od konkrétneho modelu môžete používať vodeodolný zastrihávač alebo zastrihávač pre mokré i suché strihanie tiež v sprche. Základné zásady sú rovnaké ako u vlasov. Precízne, pokojne a rovnomerne!

Elektrický zastrihávač používajte v smeru opačnom, ako je smer rastu chlpov brady. Zvoľte hrebeňový nadstavec, ktorý približne zodpovedá požadovanej dĺžke, a vyskúšajte ho na menej exponovanej časti brady. V prípade potreby pokračujte výberom menších nadstavcov.

Bradu dolaďte zastrihnutím okolo uší a spánkov pomocou malých jemných nožničiek. Ak chcete dosiahnuť obľúbený vzhľad 3-dňového strniska, nastavte hrebeňový nadstavec na 3 mm. Ak sa na ktorejkoľvek časti tela chcete zbaviť brady a ochlpenia, nepoužívajte nadstavec a hoľte priamo pokožku. Väčšinu vodeodolných zastrihávačov môžete použiť na celom tele.

Elektrické zastrihávače vlasov a brady a holiace strojčeky si vyžadujú minimálnu údržbu.

Pri modeloch vybavených akumulátormi nezabúdajte striedať cykly dobíjania a vybíjania. Po každom použití vyčistite hlavicu zastrihávača dôkladne pomocou malej kefky. Zabránite tak hromadeniu chlpov v zastrihávači a znížení jeho efektivity. Po každom použití namažte čepeľ priloženým lubrikačným prípravkom.

Brada je zdraviu prospešná

Podľa štúdie konanej odborným časopisom Radiation Protection Dosymetry je brada schopná zadržať 90-95 % slnečného UV žiarenia.

Kto by si pomyslel, že brada dokáže chrániť tvár pred nadmerným opálením a starnutím pokožky? Ale to nie je všetko! Fúzy slúžia tiež ako ochrana pred prechladnutím a inými bacilmi.

A v zime vás dokonca zahrejú! Už nemusíte nosiť šatku!

Brada je v prvom rade otázkou imidžu a štýlu, často ale zabúdame, že tiež chráni pred určitými druhmi vonkajšieho poškodenia.